Головна / Новини / Шевченківські читання в Національній академії внутрішніх справ

Шевченківські читання в Національній академії внутрішніх справ


3385

12 березня у Національної академії внутрішніх справ пройшли Шевченківські читання з нагоди 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Урочистості відбулися за ініціативи та підтримки Благодійного фонду «Велика родина». В заході взяли участь курсанти та студенти академії, працівники та військовослужбовці Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України та Національної гвардії України.

З вітальним словом до присутніх звернувся Голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Центральною подією святкового зібрання  став виступ директора Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України, академіка Миколи Жулинського. Слухачі мали нагоду розширити уявлення про життя та творчість Тараса Шевченка, зокрема про маловідомі факти та обставини його життєвого шляху, сформувати   нехрестоматійне сприйняття  шевченківської спадщини, осмислити особливе місце поета у сучасному бутті українського народу.

М.Жулинський презентував бібліографічний раритет – оригінал Кобзаря 1840 року з літфонду Інституту літератури НАН України. Його факсимільне видання отримав кожний  учасник читань.

Під час читань лунали шевченкові поезії, музичні твори на вірші поета у виконанні студентів та музичних колективів Національної академії внутрішніх справ. У фойє розгорнуто художні виставки образотворчого мистецтва з фондів Національної спілки художників України, рушників роботи народної майстрині Любові Конопко,  поштових марок шевченківської тематики, Кобзарів різного року видання тощо.

 
list_ushenko_01

list_from_ministry