Головна / Новини / Оголошено переможців першого етапу Конкурсу кінопроектів

Оголошено переможців першого етапу Конкурсу кінопроектів

22 листопада в Українському Домі відбулась церемонія оголошення переможців першого етапу Конкурсу кінопроектів, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

_Q0G8848__

У своєму вітальному слові Голова наглядової ради Благодійного фонду «Велика родина» Віра Ульянченко зазначила: «Тарас Шевченко – концентрат українського духу. Незалежна Україна має побачити новий образ національного Пророка у кіномистецтві. Наш проект націлений на створення народного фільму до 200-річчя від дня народження Шевченка. Це – наша ідея, наша мрія».

Громадськості вперше було представлено журі першого етапу конкурсу, до складу якого увійшли кінокритик Володимир Войтенко, кінорежисер Андрій Дончик, кінодраматург Богдан Жолдак, письменниця Оксана Забужко і мистецтвознавець Вадим Скуратівський. Два місяці  журі вивчало анонімно подані на конкурс сценарні заявки (тритменти). Всього до розгляду журі прийняло 29 робіт. За результатами рейтингового голосування переможцями першого туру конкурсу стали:

  • тритмент «Тарас Шевченко. Заклинання Дніпра», автор Андрій Окара;
  • тритмент «Прощання з пустелею», автор Олександр Денисенко;
  • тритмент  «Історія одного доносу», автор Олександр Гаврош

Звертаючись до присутніх, автори-переможці висловили готовність до подальшої плідної роботи над сценарними розробками, активної підготовки їх до другого туру конкурсу, який відбудеться 21 лютого 2011 року.

У відповідності до умов конкурсу на підготовку до другого етапу кожен із трьох авторів-переможців отримав від Фонду «Велика родина» сертифікат на грошову суму 12 тис грн.

_Q0G8562__

У церемонії взяли участь заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Лідія Клименко, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік НАН України Микола Жулинський та інші.

_Q0G8499__

 
list_ushenko_01

list_from_ministry