Головна / Новини / Час звернутися до Шевченка

Час звернутися до Шевченка

 Церемонію оголошення результатів першого етапу Конкурсу кінопроектів, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, відкрила Голова наглядової ради Благодійного фонду «Велика родина» Віра Ульянченко, яка звернулася до присутніх з наступними словами.

 

_Q0G8550__

«Шановні пані та панове!

З великою вдячністю вітаю присутніх у цьому залі. Перш за все, хочу  привітати всіх з Днем свободи. Сім років потому українська громада продемонструвала усьому світові, що найвищою цінністю людського буття є воля, є свобода. Це наш великий національний здобуток.

Фонд «Велика родина» започаткував конкурс кінопроектів «Шевченко».  Мені, як Голові наглядової ради Фонду, сьогодні дуже легко відповідати на запитання: чому саме Шевченко? Є дві частини моєї відповіді.

Мені здається, що на 21-му  році своєї незалежності Україна несе важкий тягар великих проблем, від яких у багатьох опускаються руки, дехто зневірився в можливість змінити ситуацію. В такій ситуації, я вважаю,  нація має звертатися до першоджерел. Одним із таких потужних джерел для українців є Тарас Шевченко, його доля, його творчість, його політичний спадок. Це концентрат українського духу. Це те, з чим ми стояли  на Майдані, це велика цінність свободи, волі, бажання мати свою державу. Мені здається, що навколо цих ідей сьогодні нам варто об’єднуватися. Це і стало нашою темою і ідеєю нашого проекту. Я хотіла б нагадати, що Тарас вірив в Україну навіть тоді, коли всі його земляки згадували про неї, як про минуле. Але правим виявився він, а не реалісти-скептики. І повернутися до розвитку цих принципів правоти, думаю, є завданням для  політиків, митців і всього суспільства. Для всіх, хто напружено думає про наше майбутнє.

Друга частина моєї відповіді – ювілейна, попереду 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка і, я думаю, незалежна Україна має осмислити Шевченка, сформувати новий образ свого Пророка, в тому числі у кіномистецтві. Це буде наш Шевченко, Шевченко незалежної України.

Ми раді, що ця ідея сприйнята. Ми дякуємо учасникам нашого конкурсу, членам журі, які підтримали проект нашого Фонду. Я сподіваюся, що ми зможемо створити народний фільм. Це наша ідея, наша мрія.

Маю надію, що в Україні знайдеться чимало людей, які зможуть нас підтримати не тільки духовно, але й матеріально, чого потребує сучасне кіномистецтво. Ми бачимо, що українське кіно сьогодні знаходиться у пошуках підтримки, і ми готові об’єднати цю підтримку, сконцентрувати її навколо нашого проекту. Ми вже маємо однодумців, які першими подали руку допомоги і завдяки цьому цей конкурс набирає обертів. Це такі підприємства, як Миронівський хлібопродукт, фінансова компанія «Лідер», компанія «Енергоатом», профспілка цієї компанії, декілька фізичних осіб. Це просто небайдужі люди, які підтримують діяльність Фонду, підтримують  ідею створення нового фільму про Великого Кобзаря. Я всім страшенно дякую і  сподіваюся, що 9 березня наступного року ми матимемо прекрасний сценарій, який у подальшому втілиться у модерний фільм про Тараса Шевченка і він дійсно буде народним.

Я всім дякую за участь, і всім нам бажаю успіху в нашій діяльності!».

 

 

 
list_ushenko_01

list_from_ministry