Home / News / Press release

Press release

ПРЕС-РЕЛІЗ
Благодійний фонд «Велика Родина» назустріч
200-річчю Тараса Шевченка 

Вже проведено Конкурс кінопроектів на кращий фільм про життя та творчість Великого Кобзаря. Переможцем Конкурсу став Олександр Денисенко, автор сценарію «Прощання з пустелею» (винагорода 120 тисяч грн.), призером - Олександр Гаврош, сценарій «Історія одного доносу» (винагорода 80 тисяч грн.). На теперішній час обидва автори готують сценарії до зйомок.

Фондом надана благодійна допомога Національному музею Тараса Шевченка на розвиток матеріальної бази; Національній спілці художників України на організацію пленеру живопису з шевченківської тематики; Благодійному Фонду «Подільська громада» на спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку у місті Вінниця тощо.

 20 травня 2012 року у міському Саду ім. Т.Г.Шевченка м. Харкова до ювілею Великого Кобзаря відбудеться велике літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій». Фонд виступив партнером Харківської обласної адміністрації та Харківської міської ради в організації святкової програми.

 Разом із Національною спілкою художників України Фонд підготував художню виставку «Наш Тарас». Вона експонуватиметься від 20 до 22 травня у галереї «Маестро». Урочисте відкриття виставки 20 травня о 15.30. 

Цікавою культурною інновацією обіцяє стати арт-пленер «Шевченко. Молодий погляд», організований Фондом у партнерстві із Харківською муніципальною галереєю та Асоціацією дизайнерів-графіків «4 Блок». Під час пленеру художники-початківці відтворюватимуть у живопису та графіці прекрасний пам’ятник Т.Г. Шевченку (скульптора М. Манізера та архітектора Й.Лангбарда), який став візитною карткою Харкова.

Початок акції о 15.00. За підсумками арт-пленеру будуть визначені переможці у номінаціях: «За кращу живописну роботу»,«За кращу графічну роботу», «Наймолодшому учаснику», «Майстер та його учні», «Приз глядацьких симпатій». Бажання взяти участь у арт-пленері виявили десятки художників. Продовжується прийом заявок за телефоном (057) 706 – 16 – 20. 

Також Фонд підтримав ініціативу харківських науковців провести 22 травня о 16-00 круглий стіл «Від Шевченка і далі: бачення історії в національному русі українців у ХІХ-ХХІ століттях». Ми сподіваємося на фахову і водночас цікаву для широкого загалу дискусію з питань ролі і значення історичної пам’яті в реалізації українського національного проекту.

Круглий стіл відбудеться в Галереї «Маестро», вул. Сумська,25. 

У найближчих планах Фонду – конкурс короткометражних фільмів «200 років = 200 фільмів», мистецький фестиваль «Кобзар forever», скульптурний симпозіум «Шевченко. Присутність» у м. Вінниця тощо.

Фонд «Велика родина» запрошує до співпраці усіх, хто готовий підтримати загальнонаціональні зусилля з підготовки та достойного відзначення 200-річчя від дня народження українського Пророка, автора новітнього проекту України, генія, якого визнав світ.

 
banner2eng