Головна / Новини / Пресс-релізи

Прес-релізи

ПРЕС-РЕЛІЗ
Благодійний фонд «Велика Родина» назустріч
200-річчю Тараса Шевченка 

Вже проведено Конкурс кінопроектів на кращий фільм про життя та творчість Великого Кобзаря. Переможцем Конкурсу став Олександр Денисенко, автор сценарію «Прощання з пустелею» (винагорода 120 тисяч грн.), призером - Олександр Гаврош, сценарій «Історія одного доносу» (винагорода 80 тисяч грн.). На теперішній час обидва автори готують сценарії до зйомок.

Фондом надана благодійна допомога Національному музею Тараса Шевченка на розвиток матеріальної бази; Національній спілці художників України на організацію пленеру живопису з шевченківської тематики; Благодійному Фонду «Подільська громада» на спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку у місті Вінниця тощо.

 20 травня 2012 року у міському Саду ім. Т.Г.Шевченка м. Харкова до ювілею Великого Кобзаря відбудеться велике літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій». Фонд виступив партнером Харківської обласної адміністрації та Харківської міської ради в організації святкової програми.

 Разом із Національною спілкою художників України Фонд підготував художню виставку «Наш Тарас». Вона експонуватиметься від 20 до 22 травня у галереї «Маестро». Урочисте відкриття виставки 20 травня о 15.30. 

Цікавою культурною інновацією обіцяє стати арт-пленер «Шевченко. Молодий погляд», організований Фондом у партнерстві із Харківською муніципальною галереєю та Асоціацією дизайнерів-графіків «4 Блок». Під час пленеру художники-початківці відтворюватимуть у живопису та графіці прекрасний пам’ятник Т.Г. Шевченку (скульптора М. Манізера та архітектора Й.Лангбарда), який став візитною карткою Харкова.

Початок акції о 15.00. За підсумками арт-пленеру будуть визначені переможці у номінаціях: «За кращу живописну роботу»,«За кращу графічну роботу», «Наймолодшому учаснику», «Майстер та його учні», «Приз глядацьких симпатій». Бажання взяти участь у арт-пленері виявили десятки художників. Продовжується прийом заявок за телефоном (057) 706 – 16 – 20. 

Також Фонд підтримав ініціативу харківських науковців провести 22 травня о 16-00 круглий стіл «Від Шевченка і далі: бачення історії в національному русі українців у ХІХ-ХХІ століттях». Ми сподіваємося на фахову і водночас цікаву для широкого загалу дискусію з питань ролі і значення історичної пам’яті в реалізації українського національного проекту.

Круглий стіл відбудеться в Галереї «Маестро», вул. Сумська,25. 

У найближчих планах Фонду – конкурс короткометражних фільмів «200 років = 200 фільмів», мистецький фестиваль «Кобзар forever», скульптурний симпозіум «Шевченко. Присутність» у м. Вінниця тощо.

Фонд «Велика родина» запрошує до співпраці усіх, хто готовий підтримати загальнонаціональні зусилля з підготовки та достойного відзначення 200-річчя від дня народження українського Пророка, автора новітнього проекту України, генія, якого визнав світ.

 

ПРЕС-РЕЛІЗ
про завершальний етап Конкурсу кінопроектів, присвяченого 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка

Завершується Конкурс кінопроектів, присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка, організований Благодійним Фондом «Велика Родина».

Старт йому був даний у вересні 2011 року. Журі першого етапу розглянуло 21 сценарну заявку (тритмент) і визначило серед них три найцікавіші, авторами яких є Андрій Окара, Олександр Денисенко та Олександр Гаврош. Фондом була запропонована фінансова підтримка цим авторам для підготовки сценаріїв (кінопроектів) до завершального етапу конкурсу.

        До складу журі завершального етапу Конкурсу увійшли:

Госейко Любомир (Франція) - кінознавець,  автор книги «Історія українського кінематографа», співголова журі

Гармаш Юрій Тимофійович - кінооператор, співголова журі

Батрух Богдан - кінопродюсер, власник мережі «Кінопалац», засновник кінодистриб'юторської компанії «B&H Film Distribution» та студії дублювання «Le Doyen Studio»

Ворожбит Наталія – кінодраматург

Гош Мрідула (Індія) -  екс-керівник ПРООН в Україні, голова правління Східно - Європейського Інституту Розвитку (СЄІР), перекладачка з української на бенгальську, у тому числі творів Т. Шевченка та Л. Українки, перекладачка творів Рабіндраната Тагора українською

Жулинський Микола Григорович - академік НАНУ, директор Інституту української літератури імені Тараса Шевченка НАНУ

Тихий Володимир Вікторович – кінорежисер

Ульянченко Віра Іванівна – голова наглядової ради Благодійного фонду «Велика родина»

Халпахчі Андрій Якович - директор МКФ «Молодість», голова Української кіно фундації

Чернецький Віталій (США) -  професор кінознавства Університету у Майямі

Шпілюк Олександр  Семенович - арт-директор Одеського міжнародного кінофестивалю

    Журі  розглядає сценарії двох авторів, подані у терміни, встановлені умовами Конкурсу:

  • Олександра Денисенка «Прощання з пустелею»
  • Олександра Гавроша «Історія одного доносу»

Відкрита презентація (пітчинг) цих сценаріїв і кінопроектів відбудеться 5 березня 2012 р. о 15 годині в Кобзарській світлиці Українського дому.

Наступного дня на підсумковому засіданні журі  підіб’є підсумки Конкурсу.

Оголошення результатів і вручення відзнак відбудеться 6 березня 2012 р. о 12 годині в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка (бульвар Т.Шевченка, буд. 12).

Фонд «Велика Родина» сподівається, що результати Конкурсу стануть важливим кроком до створення повнометражного сучасного народного фільму про Великого Кобзаря.

 Подробиці про ініціативу Фонду, умови Конкурсу і його перебіг на сайті Фонду «Велика Родина»:

http://www.velykarodyna.org.ua

Благодійний фонд «Велика Родина» (Голова Наглядової Ради Ульянченко В.І.) є неурядовою організацією, діяльність якого спрямована на вирішення гуманітарних проблем в інтересах українського суспільства. На виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» № 257/2012 від 11.04.2012р. Фондом розгорнуто великий культурницький проект «Шевченко».

 
list_ushenko_01

list_from_ministry