Вчора, 20 травня, більше трьох сотень молодих художників Харківщини – вихованців художніх шкіл, училищ, вищих навчальних закладів художнього профілю малювали пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.

«Мета пленеру – виявити талановитих художників, здатних не просто копіювати пам’ятник, а й наповнити твір внутрішнім смислом, – сказав голова журі, Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка Віктор Ковтун. – Об’єкт для малювання обрано не випадково. Це пам’ятник Шевченку роботи відомого скульптора Манізера визнано кращим не лише в Україні, а й в усьому світі».

У складі журі також працювали Світлана Бабицька – директор Департаменту культури Харківської міської ради; Світлана Дуденко – головний художник Харкова; Олег Векленко – дизайнер-графік, заслужений діяч мистецтв України; Марина Конєва – мистецтвознавець; Сергій Проскурня – режисер, продюсер.

 Переможцями  стали:

у номінації «За кращу живописну роботу» – Водолащенко Ірина;

у номінації  «За кращу графічну роботу» – Трубіцина Ганна;

у номінації  «Майстер та його учні» – Жугар Вікторія;

у номінації  «Наймолодший учасник» –  Байдашев Мурат;

у номінації  «Приз глядацьких симпатій» – Бєлов Василь

Номінантів відзначено  призами та цінними подарунками.