У визначальний для держави день – відзначення 21-ї річниці незалежності України, 24 серпня у Вінниці відбулося велике мистецьке свято, присвячене200-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

Свято організоване за ініціативи та підтримки Благодійного Фонду «Велика родина» у партнерстві із Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою міською радою, Благодійним Фондом «Подільська громада» та Національною спілкою художників України.

Гарним подарунком вінничанам та окрасою свята стали концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Віктора Гуцала та Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів», під керівництвом Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Мирослава Скорика. У концертах прозвучали музичні твори М.Лисенка, М.Леонтовича, С.Людкевича, В.Барвінського на слова Тараса Шевченка, українські народні мелодії, кантата М.Скорика «Гамалія». Захоплення у глядачів викликали сольні партії у виконанні народного артиста України Ф.Мустафаєва, заслуженої артистки України М.Солов’яненко, солістки Дюссельдорфської опери Н.Ковальової.

Шевченкове слово прозвучало у виконанні народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Анатолія Паламаренка.